Historia

 

 Historia firmy sięga początku lat siedemdziesiątych XX wieku, kiedy to mój wujek (ojciec chrzestny) Józef Holik założył prywatną firmę transportową, która była jedną z pierwszych prywatnych firm transportowych na Opolszczyźnie, ponieważ ówczesne władze nie zezwalały funkcjonować prywatnym przedsiębiorcom.

 

Pod koniec lat siedemdziesiątych wujek pomógł swemu bratu a memu ojcu Pawłowi Holik rozpocząć prowadzić własną działalność transportową. Pierwszym samochodem w jego firmie była wywrotka STAR 25. Od dzieciństwa nabywałem doświadczenia z transportu jak i z mechaniki w firmie ojca. Gdy ukończyłem szkołę samochodową, byłem kierowcą w firmie ojca gdzie rozpocząłem zawodowe kierowanie ciężarówką JELCZ 3W 317 z przyczepą wywrotką SANOS. Po dwóch latach zakupiłem swojego pierwszego JELCZA, którym jeździłem pod banderą ojca zaś nieszczęśliwy wypadek drogowy doprowadził do jego zniszczenia.

  

Następnie w lutym 1998 roku założyłem własną firmę. Zakupiłem ciągnika siodłowego RENAULT 340 TI z naczepą wywrotką LANGENDORF i od pierwszego marca rozpocząłem działalność transportową, którą rozwijam w szerokim zakresie po dzień dzisiejszy.